Gabi Guimaraes’ten VakıfBank’a duygusal veda!

VakıfBank kaptanı Gabi Guimaraes 5 yılın ardından kulübüne veda etti. Brezilyalı smaçör duygusal bir veda mesajı yayınladı.

İŞTE O PAYLAŞIM

“2019 yılında VakıfBank formasını giymek gibi büyük bir misyonla Türkiye’ye gelen Gabi’yi çok iyi hatırlıyorum. Zaten profesyonel bir sporcu olan Gabi, daha fazlasını arıyordu ve buna ihtiyacı vardı. Kafasında birçok rüya vardı, en iyilerden öğrenmeye ve aynı zamanda bazı korkulara da karşı büyük bir istek vardı.

Bugün geriye dönüp baktığımda, yaşadığım ve hissettiğim her şeyi, ne kadar büyüdüğümü, olgunlaştığımı ve geliştiğimi hala tam olarak anlayamıyorum. İlk günden beri beni kucakladılar, yolumdan geçen birçok önemli sporcu ve teknik heyet üyesi oldu.

VakıfBank bir aile gibidir, tüm çalışanlar bu takımı sevdikleri için oradadırlar. Saha içinde en iyimizi yapabilmemiz için her şeyi, her şeyi yaparlar, her şeyle ilgilenirler, bizi her gün yüzlerinde bir gülümsemeyle karşılarlar. Bunun bir fiyatı yok.

Buraya bir hayalperest kız olarak geldiğimi ve şimdi tam bir sporcu olarak ayrıldığımı hissediyorum. Gerçek bir sporcu olmanın ne anlama geldiğinin farkındayım. Bu gelişmeyi her gün aradım. Her antrenmanda, maçta ve seyahatte. Kendimi her şeyime verdim.

Burada birlikte kazandığımız ve kazanamadığımız kupaları burada sayabilirim. Ama sayılar sadece sayıdır ve VakıfBank’ta yaşadıklarım onlardan çok daha fazlasıdır. Bir gün burada oynamak bir hayaldi, gerçek oldu, vedalar genellikle hüzünlüdür, ama ben çok mutlu ve tatmin olmuş bir şekilde ayrılıyorum, kendimi ruhumla ve bedenimle teslim ettim ve bunun karşılıklı olduğunu biliyorum.

En güzel hayallerimde bile burada bu beş yılda yaşadıklarımı hayal edemezdim. Şimdi hayatımda kapanan bir döngü. Misyonumu tamamladığımı hissediyorum. Tabii ki kolay bir karar değildi. Ama yeni zorluklar da bizi konfor alanımızdan çıkarır ve daha da gelişmemizi sağlar.

Peki bu ülke ve bu taraftarlar hakkında ne demeli? Türkiye benim için güzel bir sürpriz oldu. Türk halkı her zaman bana karşı bu kadar misafirperver ve şefkatliydi. Beni kucakladınız ve ben de sizi geri kucaklayabildim. Minnettarım! Birlikte yaşadığımız her şeyi asla unutmayacağım. Teşekkürler, her şey için ve çok şey için teşekkürler. Siyah ve sarı sonsuza kadar kalbimde olacak”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x