CHP lideri Özel’den DEM Parti açıklaması

CHP Lideri Özgür Özel Halk TV’de yayımlanan ‘Gündem Özel’ Programında siyaset gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. DEM Parti ile işbirliği tartışmalarına değinen Özel, “Tüm partiler DEM’le görüşüyor, ben ‘Demleniyor’ oluyorum!” dedi.

Özel’in açıklamalarında satırbaşları şöyle:

TÜM PARTİLER DEM’LE GÖRÜŞÜYOR, BEN ‘DEMLENİYOR’ OLUYORUM!

“Cumhuriyet Halk Partisi için ne için övünürsünüz deseler. İlk şunu söylerim, “bütün partilerle bayramlaşabilen tek parti biziz.” Biz DEM ile siyasi ilişkiler dahilinde görüşmeler yaptık. AKP ve MHP bu görüşmeyi yapmaz ama Meclis’te arka odada sarılırlar. MHP ve HDP’nin grup başkan vekilleri çok samimidir. Olması gereken de budur. Biz arkada beraber yemek yeriz. Kamera önünde ben bunları sürdürdüğümde ben ‘demleniyor’ oluyorum. İçeride bunları yapıp dışarıda küsüz diyenler milliyetçi oluyorlar. Kapalı kapılar ardında da görüşüyorlar. Bunu en çok yapan da AKP’dir. Yapmasını da şeytanlaştırmam. Kapının önünde el sıkışana ‘demleniyor, hain teröristle el sıkışıyor’ derler. A Haber vermeyince millet görmeyince bu iki yüzlülük yaşanıyor. Benim buna bir itirazım var bunu söyleyeyim.”

“İstanbul’da Ankara kadar rahat değiliz. Öndeyiz. Ekrem İmamoğlu’nun performansı her geçen gün farkı biraz açıyor.

3 Mart tarihiyle partide tartışma kalmadı. Parti seçim için çalışıyor. Gürsel abiyle bir sorun yaşamayız. Battal İlgezdi ile de yaşamayız.

“BİZİ ZAFİYETE UĞRATTI”

İYİ Parti ile işbirliği sandık güvenliği açısından bizi zafiyete uğrattı. İstanbul örgütümüz o kadar güçlü sandık güvenliği alan bir örgüt ki… Orada bir sıkıntı olmaz.

İlk günden beri Hatay’daki tansiyon Twitter’daki tansiyonun birbirinden farklı olduğunu doğrudan ölçümlerle gördüm. İzmir’de 21 tane aday değiştirmişiz.

Eski ortaklarıma saygılıyım ama geçmiş defterini kapattım. Ben muhalefete muhalefet etmem. İktidarın ekmeğine yağ sürersiniz.

“SOKAKLARA BEKLİYORUZ”

Emeklileri 1 Nisan’dan sonra sokaklara bekliyoruz

“KAPILAR ARDINDA DA GÖRÜŞÜYORLAR”

Partinizle övünebilirsiniz neyiniz var, diye sorsanız şunu söylerim: Bütün partilerle bayramlaşırız. DEM ile görüşmelerimiz siyasi görüşmelerdir. AK Parti Meclis’te arkada sarılır. Hiç sorun değil ama neden kamuoyunda bu insanlar şeytan da arkada canciğer arkadaşsın. Kapalı kapılar ardında da görüşüyorlar. En çok bunu yapan AK Parti’dir. Tarihte ne örnekleri var. Yapmasını da şeytanlaştırmam. Kapının önünde yapana DEM’leniyor. Kapının ardından yapılınca A Haber görmeyince bir şey denmiyor.

Kent uzlaşısı tanımı DEM’in Parti Meclisi’nin tanımıdır.

“KRİMİNAL İLİŞKİLER VAR”

Sinan Ateş’in eşini aradım. Ben CHP Genel Başkanı oldum, sayın Kılıçdaroğlu’nun tutumunu aynen sürdürüyorum, dedim. O cinayetin için bir takım kriminal ilişkiler var. Cinayetin içinde Sinan Ateş’in bir liderlik pozisyonu var.

Bu yürümüyor. Bir savcı biraz ilgili görev yeri değiştiriliyor. Savcı geri çekiliyor. Bir çocuğun kral çıplak diye bağırmasına ihtiyaç mı vardır? Ben jüri olsam atılmayan tweetlere gidilmeyen cenazelere bakarak bulurum faili.

“KIYAMETİ KOPARDILAR”

Pervin Çakar’ın elini öptüm diye kıyameti kopardılar. Bir İsrailli bir Alman opera sanatçısının elini öpünce bir şey yok Kürt opera sanatçısının elini öpünce olay oluyor. Yine gideyim yine öperim.

Yeniden Refah Partisi sayesinde herkes AK Parti’nin ne olduğunu gördü. Dün dost olduğuyla bugün düşman. Bahçeli’ye cibiliyetsiz diyordu. Ne oldu? En çok benim ağrıma gidiyordu o söz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x