Bayrampaşa’da kahvehaneye saldırı: Kurşuna okey taşıyla karşılık verdiler

İstanbul Bayrampaşa’da kahvehane işleten Fesih Balaman’a 6 ay içerisinde ikinci kez silahlı saldırı düzenlendi. Balaman’a yapılan saldırılar güvenlik kamerasına yansıdı.

EYLÜLDE VE MARTTA İKİ SALDIRI

Bayrampaşa Yenidoğan Mahallesi’nde Fesih Balaman’ın iş yerine 6 ay içerisinde iki defa silahlı saldırı düzenledi. Balaman’a düzenlenen ilk saldırı 9 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşti.

Kahvehane önüne gelen şüpheli 2 kişiden biri belinden çıkardığı silahla ateş açtıktan sonra kaçarken polis ekipleri yaptıkları çalışma sonrası 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Diğer olay ise 6 Mart tarihinde gece saatlerinde meydana geldi.

YİNE YARA ALMADAN KURTULDU

Silahlı 2 şüpheli içeriye girdikten sonra yine içlerinden biri Balaman’a doğru ateş açtı. Kendisinin yere atan Balaman bu olaydan da yara almadan kurtuldu. Saldırının ardından kaçan şüpheliler sokakta rastgele ateş açtı.

Kahvehanede bulunan müşteriler şüphelilerden birini yakalarken diğer şüpheliyi ise bekçiler tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

“ARKADAŞLAR OYUN TAŞLARINI ATTILAR”

Saldırıya uğrayan Fesih Balaman olayı şöyle anlattı:

– Masada otururken içeri girdi, Belinden silahını çıkarıp direkt benim üzerime doğru ateş açtı. Ateş açtıktan sonra bizim içerideki arkadaşlar oyun taşlarını attı. İkisinin de belinde silah vardı. Bana ateş eden değil ama diğer saldırganı yakaladık. Emniyet ekipleri de diğerini yakalamış. Yakalanan şüpheli bana ‘Sen öldün’ dedi. Bugün olmazsa yarın beni öldürebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x